teahouse logo

Beta Tea House

İçinde siyah çaydan beyaz çaya, oolong çayından ,rooibos çayına kadar geniş bir yelpazede 75 üzerinde çay çeşidi bulunan Beta Tea House , Beta Yeni Han’ı ziyaret edenler misafirlerimizin  tüm dünya çaylarını tadabilecekleri keyifli ve özel bir deneyim noktası.

Ala Kurukahve

Türkiye’de adı tarihte kahvenin kavrulduğu, öğütüldüğü  yer anlamına gelen Tahmis ile anılan ev içerisinde hala döneme ait eski bir fırın barındıran tek  handa , taptaze çekilmiş, anında paketlenen  buram buram kokulu Türk Kahvesini satın alabilirler .Kahveler anında hazırlanır  ve  paketlenir. Ala Kurukahve bekleme sırasında keyif veren kahve kokusu ile misafirlerini İstanbul’un tarihinde büyülü bir yolculuğa çıkarır. İsteyen misafirler geleneksel kumda kahve sunumunu da deneyimleyebilmektedir.

Ala Kahve Evi Logo - İstanbul-02

ALA Kahve Evi

Tarihte adı kahve ile anılan bu özel Han’da  kahvenin yolculuğunda günümüze kadar gelen farklı ülkelere ait ,çok farklı gövde, aroma ve içim özelliklerine sahip 30’dan fazla ülkeden 100 ün üzerinde kahve çeşidini deneyimleyebilecekleri otantik  bir ambiyans sunmaktadır. ALA Kahve Evi’nde misafirler özel nostaljik sunumlar eşliğinde geleneksel Türk Kahvelerini tadabiliyor , seçtikleri   kahve çekirdeğinden ister Türk Kahvesi, ister filtre kahve ister espresso hazırlatabiliyor ve özel kahve aksesuarlarından satın alabiliyorlar.

Belita

Tarihi baharat yolu üzerinde ,Mısır çarşısının kargaşasından uzak ,  İstanbul’un tarihine ışık tutan bir handa ,  dünyanın tüm baharatlarını bir araya getiren yepyeni bir keşif noktası. Özenle seçilmiş 100’ün üzerinde baharat çeşidi ile geleneksel Türk yemeklerinden dünya mutfaklarına yakışan tüm bahartları Belita’da misafirler ile buluşuyor.

 


Hacı Ali Lokum

Han’ı ziyaret eden misafirlerimiz  için en keyifli lezzet duraklarından biri olan Hacı Ali Lokum, Türk ve Osmanlı tarihinin en eski ve geleneksel tatlısı  Lokum’un (Rahat’ul Hulkum) gül yapraklısından , Osmanlı sarayının mucizesi sultan lokumuna kadar her çeşidini bulabilecekleri, 100% glikozsuz Türk lokumlarını & şekerlemelerini güvenle satın alabilecekleri özel bir durak. 

 

Misafirlerimiz tadımlık karışık paketlerle anın keyfini hemen  çıkarabileceği gibi , lokumlarını alıp çay veya kahvelerini Han içerisinde yudumlamayı da seçebilir.

Tarihi Emin Han Börek & Tatlı

Kat kat yufkadan iki değerli mucize yaratan özel bir lezzet noktası ; Börek ve Baklava

Bol peynirli, uzun uzun sünen meşhur böreği misafirlerimiz çaylarıyla  birlikte keyifle yiyebilirler.Geleneksel türk tatlılarının yanında , lezzet kahvaltı menusu ile artık Eminönü’nde güne başlamak bir başka  keyifli.

LOGO1

Benuta

Dünyaca ünlü Belçika çikolatasının musluklardan aktığı , tarihi bir İstanbul dokusunda İstanbul’un semt isimleri ile harmanlanmış menusu ile yepyeni bir çikolata diyarı Benuta Artisan Chocolate House .. En sevilen Waffle’dan ,ev yapımı taptaze Profiterol’e ; Trufel’dan , leziz Krokan’lara 80 in üzerinde çikolata çeşidini misafirleri ile buluşturuyor.


Düğün, nişan ve diğer özel anlar için de harika süslemeli gondolları ile sevdikleriniz için tatlı dokunuşlarla keyifli hediye alternatfileri sunuyor

Benuta-3
Benuta-1
LOGO3

Betum

Misafirlerimiz Betum Kuruyemiş’te ,  Hurması’ndan Siirt Fıstığı’na kadar 75 in üzerinde kuru yemiş ve kurutulmuş meyveyi bulabilirler.

LOGO2

Mazgal Burger

Orta Asya’dan damağınıza gelen lezzet şimdi Mazgal Burger’de. El yapımı doğal efsane hamburgerleri , nefis atıştırmalıkları , duvarlarını süsleyen hamburgerin en eğlenceli halleri ile lezzet mangalda değil mazgal’da..Ev sıcaklığında hazırlanan hamburgerler gıda temasında güveniliriğin sembolü keten tohumu yağı ile kaplanmış tepsilerde sunuluyor. Lezzeti ile meşhur Adana’dan gelen etler helal sertifikalı olarak tedarik ediliyor